Vsi materiali, ki jih Steco Center vgrajuje v montažne hiše, so javno kategorizirani kot »negorljivi« in »malo gorljivi«, les kot osnovni element pa je dodatno obložen z ognjevarnimi mavčnimi ali Farmacel ploščami.
Ko govorimo o klasičnih gradbenih materialih in njihovem obnašanju v primeru požara, je dejstvo, da betonski elementi zaradi upogibanja in zvijanja pokajo, kovina pa izgubi stabilnost…
To daje lesu prednost pri požarni zaščiti v primerjavi z drugimi gradbenimi materiali. Les ustvari zaščitno plast, ki preprečuje dovod kisika, kar preprečuje širjenje plamena. Ogenj, ki zajame površinsko plast lesa, ustvarja ogljik, ta plast pa ima izjemno nizek koeficient toplotne prevodnosti, kar ustvarja naravno zaščito pred nadaljnjim širjenjem ognja.
Zelo pomembno je poudariti, da les v primeru požara ne izgubi svojih mehansko-elastičnih lastnosti. Zaradi tega je pri gašenju požara v objektu, katerega nosilna konstrukcija je lesena, vstop gasilcev tako rekoč varen, saj nosilnost lesene konstrukcije dolgo časa ne bo popustila, niti se ne bo porušila.
V našem gradbeništvu izvajamo vso potrebno zaščito lesa – antiinsekticidno in antifungicidno ter protipožarno zaščito F30 – F60 in F90, s predpisanimi prerezi stebrov in nosilcev za nosilno konstrukcijo.
Pri objektih in prostorih za posebne namene, ki so še dodatno požarno izpostavljeni (kotlovnice ipd.), se vgrajujejo posebne ognjevarne mavčne plošče, ki zagotavljajo zaščito 180 minut.
Lamelirane lesene konstrukcije so tako rekoč same ugasljive, če ni vira plamena, ki spodbuja njihovo gorenje, lahko pa jih tudi preobremenimo z jeklenimi palicami, da povečamo nosilnost zgradb.
Če in ko je v hiši požar, nikoli ne gorijo stene in stropi, ampak pohištvo, zavese, preproga.
Požar je vedno posledica človeške malomarnosti in nepazljivosti, ne slabih izračunov ali zakonskih norm.